Menu Close

KORUPCIJA JAUNO ŽMOGAUS GYVENIME: RAIŠKA IR PREVENCIJA

Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje balandžio 8, 16 dienomis vyko mokymai, organizuojami Šiaurės Lietuvos kolegijos, įgyvendinant ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Šiaulių apskrities jaunimo nepakantumo korupcijai nuostatų formavimas“ (Nr. 10.1.2 ESFA-K-917-02-0017). Mokymų pavadinimas – „Korupcija jauno žmogaus gyvenime: raiška ir prevencija“. Mokymuose dalyvavo 23 pirmų–trečių klasių gimnazistai, turintys 16 ir daugiau metų.

Akimirkos iš mokymų

15015_115015_215015_315015_415015_615015_615015_715015_8

Lizdeikos gimnazijos gimnazistų sukurtos socialinės reklamos

15015_915015_1015015_1115015_12

Šių mokymų metu gimnazistai patys kūrė korupcijos apibrėžimus, aiškinosi jos priežastis ir pasekmes. Seminaro metu gimnazistai aktyviai diskutavo apie korupcijos žalą visuomenei ir valstybei, pateikė korupcijos pavyzdžių iš savo aplinkos. Jų manymu, korupcijos pagrindinis bruožas yra siekimas naudos sau, greitos sėkmės noras, godumas. Diskusijos metu mokiniai vieningai sutarė, kad didinant baudas, aiškiai parodant nepakantumą korupcijai, mūsų visų sąžiningas elgesys gali sumažinti korupcijos lygį įvairiose srityse: švietime, medicinoje, politikoje.

Antroji mokymų dalis – darbas grupėse. Gimnazistai gavo užduotį – sukurti socialinę reklamą, kurią galėjo atlikti mokyklos teritorijoje. Pristatę darbus, moksleiviai žaidė žaidimus ir aktyviai diskutavo, kaip galima išvengti šešėlinės korupcijos, kuri mūsų gyvenime labai plačiai paplitusi. Teko jiems taip pat pabūti aktoriais – suvaidinti gautas nemalonias situacijas, jas išspręsti, numatyti, kas galėjo būti kitaip.

Gimnazijos moksleiviai buvo labai energingi ir kupini pozityvių minčių. Kaip sakė lektorės Rita Toleikienė ir Eglė Naimavičienė, joms buvo labai malonu dirbti su tokia auditorija.

Rūta Jankauskienė, Lizdeikos gimnazijos mokytoja

Skip to content