Lietuva,
Atėjo laikas pasveikinti Tave su ilgai lauktu nepriklausomybės šimtmečiu. Kartais negaliu patikėti, kad Tu jau šimtą metų esi laisva. Žinoma, kelias į laisvę buvo tikrai sunkus, tačiau žmonių viltis neleido pasiduoti ir Tau pavyko. Per tuos metus įvyko tiek daug nuostabių dalykų. Tu užaugai, išmokai būti savarankiška, nepriklausoma valstybė. Turėčiau Tau padėkoti už viską, ką dabar turiu. Nuostabu, kiek Tu gali duoti vienam žmogui ir vienas žmogus gali duoti Tau. Pavyzdžiui, žmogui gali duoti nemokamą išsilavinimą, o žmogus gali pakelti šiukšles nuo kelio ir Tu būsi švaresnė ir laimingesnė. Tačiau jeigu žmonės susivienytų, jie galėtų padaryti kur kas daugiau nei tik surinkti šiukšles.
Ne visada Lietuvos valdžiai pavykdavo priimti teisingus sprendimus, tačiau neabejoju, kad valdžios atstovai stengiasi pagerinti mūsų ateitį čia, kad niekas nenorėtų išvykti. Labai gaila, kad daugelis lietuvių nebetiki Tavo šviesia ateitimi. Kartais nebetikiu ir aš… Tačiau viltis, kad viskas bus gerai ir kad galėsiu čia mokytis, gyventi, kurti savo ateitį vis dar yra manyje. Manau, tiesiog visiems reikėtų pasistengti, kad Tavyje būtų gera ir malonu gyventi. Juk sakoma, kad visada reikia pradėti nuo savęs. Manau, kad ir kas benutiktų, aš tikėsiu Tavimi ir stengsiuosi, kad Tavyje būtų gera gyventi. Svarbiausia – aš galiu džiaugtis, kad gyvenu laisvoje šalyje.
Tu esi nuostabi! Turi gausybę nuostabių ežerų ir upių. Taip pat turi gražių ir didelių miestų bei miestelių. Turi ilgą, kupiną pavojų ir nepamirštamą istoriją. Turi nuostabią sostinę, kurioje stovi neįtikėtino grožio ir paslaptis slepiančią pilį. Kai tik kur nors važiuoju, pro saulės apšviestą langą regiu nuostabiai žaliuojančius laukus ir miškus. Nors ir esi maža, tačiau turi nedidelį krantą prie Baltijos jūros. Tai tikriausiai vienas iš mano mėgstamiausių dalykų Tavyje. Turi gražią, autentišką kalbą, kuria kalba tik Lietuvos žmonės. Esu dėkinga tiems, kurie pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Dėl to, ką jie padarė, dabar aš galiu tvirtai stovėti ant savo kojų ir sakyti: „Aš gyvenu laisvoje šalyje!“
Ačiū, Tau.
2BV klasės mokinė Mena Grakauskaitė