Menu Close

LIZDEIKIEČIAI ERASMUS+ PROJEKTE „IEŠKOME SĖKMĖS“

erasmusI diena La Providence licėjuje Saint Malo, Prancūzija

Radviliškio Lizdeikos gimnazija pagal ERASMUS+ programą įgyvendina projektą „Ieškome sėkmės“, skirtą mokytojų profesiniam tobulėjimui ir mokinių kompetencijų stiprinimui. Rugsėjo 30 d.–spalio 4 d. grupė lizdeikiečių mokosi ir dalijasi patirtimi dalyvaudami projekto veiklose Saint Malo (Prancūzija) La Providence licėjuje.

20241001_120241001_220241001_320241001_420241001_520241001_620241001_720241001_820241001_920241001_10

Pirmąją projekto dieną turėjome galimybę apžiūrėti Saint Malo ugdymo įstaigas, susipažinti su jų ugdymo sistemomis ir praktika, aptarti problemas ir iššūkius, kurie yra aktualūs tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje. Iš ryto vykome į naująjį La Providence licėjaus korpusą, kuris suprojektuotas taip, kad primena kruizinį laivą: viduryje didžiulė erdvė, skirta poilsiui, o aplinkui išsidėstę kabinetai ir kitos mokymui(si) skirtos erdvės. Stebėjome integruotą matematikos ir ispanų kalbos pamoką, vykusią bibliotekoje. Atkreipėme dėmesį, kad mokomoji medžiaga suskaitmeninta, mokiniai aprūpinti nauja kompiuterine įranga, o mokymosi aplinka pritaikyta ir neįgaliesiems.

Taip pat aplankytas ir kitas La Providance licėjaus korpusas, kuris ne tik apsuptas įvairių istorijos ir kultūros ir paminklų, bet ir pats įkurtas viename iš istorinių objektų senamiestyje. Šios dienos veiklose mokiniai ir mokytojai dalijosi mintimis apie ugdymo proceso organizavimą, įtraukųjį mokymą, kaip svarbu užtikrinti, kad visiems būtų sukurtos tinkamos sąlygos mokytis pagal savo galimybes. Taip pat aptartos eTwinning projektų veiklos, susijusios su dirbtiniu intelektu, IT technologijomis ir tvarumu, galimybėmis integruoti šiuolaikines technologijas ir tvarumo principus į mokymosi procesą. Po veiklų mokyklose apžiūrėjome Saint Malo miestelį, o vakaras buvo skirtas mokymuisi (nuotoliniai seminarai, paskaitos), pomėgiams (sporto salė, knygų skaitymas, stalo žaidimai) ir gyvenimiškų įgūdžių tobulinimui: patys gaminome vakarienę.

Sandra Karenauskienė, Lizdeikos gimnazijos lietuvių k. ir literatūros mokytoja

Skip to content