Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2C klasės mokiniai balandžio 28 dieną paminėjo Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką (mokytoja J. Plukienė) buvo pristatytos savarankiškai gimnazistų perskaitytos knygos. Mokinių dėmesio sulaukė įvairaus žanro kūriniai: klasika (J. D. Salinger „Rugiuose prie bedugnės“, George Orwell „1984“), paauglių literatūra (Melvin Burgess „Eiprilės meilė“), istoriniai romanai (Esther Hautzig „Bekraštė stepė“), taip pat fantastinės knygos (John Flanagan „Žvalgo mokinys: Gorlano griuvėsiai“) ir kt. Šios pamokos tikslas buvo paskatinti paauglius domėtis knygomis, dažniau jas skaityti, nes skaitymas lavina žmogaus vaizduotę, kūrybiškumą, gerina atmintį bei plečia akiratį. Pamokos metu ne tik išgirdome daug naujų, įdomių istorijų, bet ir paneigėme plačiai paplitusį mitą, kad paaugliai nesidomi ir neskaito knygų.
Kristupas Savickas, 2c klasės mokinys