Vasario 11-ąją gimnazijoje ilgai lauktas įvykis – po penkerius metus trukusios rekonstrukcijos duris atvėrė gimnazijos istorijos muziejus. Jis įrengtas buvusiose, daugelį metų nenaudotose gimnazijos šaudyklos patalpose, kurios šiandien atgimė naujam – prasmingam ir bendruomenę vienijančiam – gyvenimui.











Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Sidarienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, vyriausioji specialistė Rasa Plukienė, Radviliškio miesto seniūnas Justinas Pranys, Radviliškio rajono Tarybos narė Laima Škėmienė, taip pat gimnazijos administracija, mokytojai, esami ir buvę darbuotojai, prisidėję prie muziejaus kūrimo.
„Šiandien mes atveriame ne tik naujas patalpas. Atveriame duris į mūsų istoriją, į žmonių likimus, pasiekimus ir vertybes, kurios per šimtmetį formavo mūsų gimnaziją. Džiaugiamės, kad šiuolaikiški architektūriniai sprendimai, funkcionalios ir patrauklios erdvės leis moderniai, kūrybiškai ir interaktyviai pristatyti mūsų istoriją jaunajai kartai ir visai bendruomenei“, – kalbėjo direktorė, pabrėždama, kad muziejus taps gyvu pažinimo centru.
Savo kalboje direktorė apžvelgė gimnazijos istoriją, prasidėjusią 1919 metais, ir ją pristatė per mokyklai vadovavusių direktorių prizmę. Ji pabrėžė kiekvieno vadovo vaidmenį formuojant mokyklos filosofiją, vertybes ir kryptį skirtingais istoriniais laikotarpiais. „Mūsų muziejus prasideda nuo direktorių galerijos – tai simboliška. Būtent jų lyderystė, atsakomybė ir vizija kūrė mokyklos tapatybę, kurią šiandien tęsiame“, – sakė direktorė.
Renginio metu gimnazijos direktorė nuoširdžiai dėkojo visiems, prisidėjusiems prie muziejaus įkūrimo ir įrengimo – už ryžtingą žodį pradėti darbus, už finansavimo paieškas, už idėjos palaikymą, už profesionalius patarimus ir įžvalgas: iniciatoriams, architektėms, rekonstrukcijos darbus vykdžiusiems ir techninį sprendimą įgyvendinusiems, muziejininkų būrelio vadovei, specialistams, mokytojams bei bendruomenės nariams. Už bendradarbiavimą ir paramą buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo ženklai.
Perkirpus atidarymą simbolizuojančią juostelę, pirmąją ekskursiją po naujai atidarytą muziejų vedė gimnazijos muziejininkų būrelio nariai. Jaunieji gidai lankytojus pasitiko pasipuošę tris skirtingas mokyklos istorijos epochas simbolizuojančiomis uniformomis – tarpukario, sovietmečio ir šiuolaikine. Šios uniformos tapo ne tik išskirtiniu atidarymo akcentu, bet ir muziejaus eksponatais, papildančiais ekspoziciją gyvu istorijos pasakojimu.
Muziejuje pristatomi eksponatai pasakoja 100 metų mokyklos istoriją. Lankytojai gali išvysti senąsias mokymo priemones, mokinių nuotraukas, pirmuosius brandos atestatus, tarpukario laikotarpio dokumentus, buvusių mokytojų asmeninius daiktus, mokyklines uniformas, sporto trofėjus bei įvairių laidų metraščius. Atskiroje ekspozicijos dalyje įrengta interaktyvi erdvė, kurioje skaitmeniniu formatu pateikiami archyviniai įrašai ir vaizdo medžiaga.
Didelė dalis eksponatų muziejui buvo padovanota buvusių mokinių ir mokytojų, kurie noriai dalijosi asmeniniais prisiminimais bei saugotais reliktais. Tai suteikė ekspozicijai ypatingo autentiškumo ir emocinio svorio.
Buvusios šaudyklos patalpos buvo iš esmės atnaujintos: sutvarkytos sienos, įrengtas modernus apšvietimas, pritaikytos erdvės ekspozicijoms bei edukacinėms veikloms. Nuo šiol muziejus taps ne tik istorijos pažinimo vieta, bet ir integruotų pamokų, susitikimų su alumnais bei bendruomenės renginių erdve.
Gimnazijos muziejaus atidarymas – simbolinis žingsnis į antrąjį mokyklos šimtmetį. Tai pagarba praeičiai, įkvėpimas dabarčiai ir tvirtas pagrindas ateities kartoms.