Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet gegužės 13 d. lizdeikiečių Pelėdžiukas net sušilęs maloniai kvietė Tulpių žydėjimo šventės dalyvius užsukti į Orkestro salą, kur Pelėddvaryje skambant „Ratų“ atliekamai muzikai sukiojosi išsipuošusios ponios, ponas ir panelės. Užsukusieji galėjo spalvinti mandalas, patys pasisiūti tulpę, susikurti vieno žiedo puokštę ar įsigyti originalių keramikinių tulpių ir sagių. Veiklos užteko visiems – kol vaikas spalvino, mama siuvo tulpę, tėtis bandė sukurti puokštę. Į klausimą: „Kiek kainuos?“ išgirdę atsakymą: „Nemokamai“, daugelis noriai sėdo prie siuvimo mašinos ar vėrėsi siūlą į adatą, susidomėję klausėsi, kaip pasidaryti originalią puokštę. Apsilankiusieji dėkojo už sugalvotas edukacines programas, galimybę pabendrauti, pasisemti idėjų. Daugelis panoro įsiamžinti ne tik su Pelėdžiuku, bet ir su dvaro ponais, tad šventės akimirkos, kur užfiksuota ne tik tulpių grožis, bet ir Lizdeikos gimnazijos Pelėddvario gyvenimas, pasklis po visą Lietuvą.
Gintauta Dauneckytė











