Jau vienuoliktus metus kiekvieną pavasarį į Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos rengiamą tradicinį respublikos jaunųjų kūrėjų festivalį suvažiuoja mokiniai iš visos Lietuvos. Šiais metais jų sugužėjo taip pat nemenkas būrys. Susirinkusius pasveikino gimnazijos šokėjai, šio renginio sumanytoja buvusi lietuvių kalbos mokytoja Regina Vaitkevičienė, Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė bei kiti šventės dalyviai. Šiemet 5–12 klasių mokiniai konkursui pateikė 119 įvairaus žanro ir tematikos kūrinių. Tarp gausaus būrio kūrėjų buvo ir Lizdeikos gimnazijos 4A klasės mokinė Rugilė Hokušaitė, pateikusi prozos kūrinį „Koba“ (mokyt. Rita Šimkuvienė). Renginyje netrūko įvairių veiklų: festivalio dalyviai klausėsi įdomios kūrybinių darbų analizės, vėliau mokiniai, vadovaujami įvairių dalykų mokytojų, piešė, dainavo, kūrė skirtukus pagal pasiūlytus kūrinius, mokytojai seminare dalijosi kūrybiškumo ugdymo patirtimi. Baigę darbą grupėse mokiniai nustebino kūrinių interpretacijomis, o kūrybinių darbų vertinimo komisijos pirmininkė lietuvių kalbos mokytoja Birutė Gedžiuvienė paskelbė „Kūrybos pavasario-2019“ nominantus. Džiugu, kad tarp jų buvo ir lizdeikietė Rugilė Hokušaitė. Ji apdovanota už literatūrinį ekskursą į baimės simbolių pasaulį, arba sėkmingą kovą su savo demonais. Rugilei įteiktas padėkos raštas ir atminimo dovana. Gražus pavasariškas renginys baigėsi, bet paliko malonių įspūdžių ir suteikė naujų patirčių.
Rita Šimkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė




